Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prolog

24. 6. 2012

 

 

 …Někdy v roce 2165…

 

V ruce svírám složku se svou minulostí. Složku, která mi bude schopna říct, kdo jsem a proč se mi to všechno stalo. Proč se věci daly tímto směrem…

 

 *****

 

 10. června 2153

 

Našemu výzkumnému týmu bylo sděleno, že se našel další vhodný kandidát. Celkově se jedná o dvacátý subjekt, bohužel předešlé experimenty se nevyvedly dle předpokladů. Předali nám spisy se zběžnými informacemi o našem novém testovacím subjektu.

Pohlaví: Chlapec

Věk: 10let

Krevní skupina: 0

Místo dosavadního bydliště: Sirotčinec

Rodina: Rodiče neznámí, sourozenci – neví se

Důvod umístění do výzkumného programu: Výborný fyzický stav, odolný vůči nemocem – za celých deset let nebyl ani jednou nemocný.

 

14. června 2153

 

Právě jsme přijali nový subjekt. Dle zdravotních vyšetření vykazuje velké předpoklady pro úspěšný průběh experimentu. Momentálně stále pod vlivem sedativ. S podrobnějším vyšetřením, především psychiky a inteligence, jak mentální, tak emoční, se započne ihned po probuzení subjektu.

 

15. června 2153

 

Výsledky testů:

 

Fyzický stav:

Výborný, odpovídá předběžné zprávě. Ke svému věku dostatečně vyspělý, výška i hmotnost v normálu. Nebyly zjištěny žádné choroby či zranění. Žádné genetické dispozice k dědičným nemocem. Alergie žádné.

Psychický stav:

Vyhovující. Mentální inteligence odpovídá věku. Emoční inteligence neodpovídá věku. Chlapec není schopen popsat pojmy láska, rodina apod. Pro experiment vyhovující. Možnost pozdějšího vychovávání a tvarování dle průběhu a potřeb výzkumu. Energická povaha – možná se v budoucnu ukáže jako problém, možno redukce pomocí léků. Občasné projevy vzteku a agresivity – regulace léky.

Závěr:

Subjekt vyhovuje, bude zahájen experiment.

 

17. června 2153

 

Druhý den experimentu. Subjektu jsou podávány pravidelně léky. Dvě tabletky každé dvě hodiny, Problémy s hyperaktivitou a zvýšenou agresivitou. Nasazena sedativa. Subjekt již neklade žádný odpor. Krevní testy v pořádku. V případě žádných komplikací, možno za týden uskutečnit operaci.

 

23. června 2153

 

Celý týden vše probíhalo bez problému, subjekt spolupracuje a výsledky testů jsou slibné pro další pokračování. Zítra by měla proběhnout operace. Provádí se poslední předoperační vyšetření. Připravování sálu a kontrola potřebného náčiní, léků apod.

 

24. června 2153

 

Operace proběhla bez komplikací. Celková doba operace – 3hodiny 20min. Subjekt v umělém spánku. Probuzen bude za dva dny, jakmile si tělo zvykne a zregeneruje se.

 

28. června 2153

 

Subjekt je již dva dny vzhůru. Testy vyšly výborně a i subjekt se zdá po psychické stránce v pořádku, ještě stále čekáme na znalecký posudek i z téhle oblasti. V případě potvrzení našich domněnek, budeme moct započnout s další fází experimentu.

 

2. července 2153

 

Změna politické situace. Na pokračování experimentu pravděpodobně nebudou další finance, a to i přes příznivé výsledky. Subjekt je v pořádku, operace se vydařila. Pokračujeme s podáváním léků. Doufejme, že konečně kladné výsledky experimentu budou brány v potaz při rozhodování o budoucnosti výzkumu.

 

5. července 2153

 

Poslední zápis. Výzkum byl, i přes své pozitivní výsledky, zastaven. Veškeré spisy budou sebrány, zapečetěny a schovány v archívu s omezeným přístupem. Zaměstnanci budou přeloženi do jiných týmů na jiná pracoviště. Bude zakázáno o tomto projektu mluvit. Osud subjektu ještě není rozhodnut.

 

 *****

 

Sevřu ruce v pěst, až se papír v mých rukou roztrhne. Přál jsem si znát minulost, abych se mohl postavit budoucnosti, ale teď nevím, jestli jsem toho schopen… Moji minulost jsem si nepamatoval a bylo to dobře… ale teď… když vím, co jsem zač…

 

Podlomí se mi kolena, neunesu tu tíhu… Tu psychickou tíhu, která během krátké doby spočinula na mých bedrech… O to víc je mi líto, že nemám nikoho, kdo by mi pomohl znovu vstát, o koho bych se mohl opřít… Někdo, kdo by mi byl oporou… Abych nebyl sám, nebo spíš… abychom nebyli samy…

 

Kolem mých třesoucích ramen se obtočí pár vrásčitých rukou.

„Je mi to tak líto, chlapče…“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Waaau

(Widlicka, 27. 6. 2012 1:24)

Moc zajímavý začátek, jsem vážně zvědavá, o čem to celé bude ^^

wow

(lulu, 26. 6. 2012 8:48)

to se rýsuje na úžasný nápad člověče
*doufám, že bude rychle 1. kapitolka:o)*

:O

(barbor, 25. 6. 2012 17:23)

začína to naozaj zaujímavé. je to záhadné. človek nevie, čo mu vlastne urobili a ako žil ďalšie roky a aký vplyv na neho to zistenie bude mať. a koho sú tie ruky na konci. samé otázky sa mi vynárajú. dúfam, že postupne dostanem odpovede. viac ako sľubný začiatok

..

(Frux, 25. 6. 2012 16:25)

Na to, že nemám na nikoho, na čtení a celkově na nic náladu, tak mě tohle zaujalo..

Waw

(Mysticia-sama, 25. 6. 2012 16:19)

To zní velice zajímavě. Už se moc těším jak to bude pokračovat dál

..................

(Rhea, 25. 6. 2012 15:12)

Moc jsi toho nenaznačila, jsem zvědavá, co ten subjekt má vlastně za sílu, nebo co. Nevim, bude to něco jako mutanti nebo tak? Přihoď další kapču, a pak ti řeknu, jestli se mi to líbí. ;-) Z tohohle jsem si názor ještě neudělala. :-)

---

(katka, 25. 6. 2012 13:37)

to je tak smutné až to bolí doufám že najde odpovědi a štěstí

._.

(Cheer32, 25. 6. 2012 13:04)

Chudák, takhle malej a už na něm provadí něco, nevim co, ale myslím si, že je to hrozný. Už se těším, je to zajímavé OwO Kdy bude pokračování?

...

(L., 25. 6. 2012 12:32)

Ehm... souhlasím s powergirl, taky z toho nevím vůbec nic. Ale o to je to zajímavější :D
Už, abychom měly ten první díl ;) Hlavně nás moc nenapínej, jinak tě budeme otravovat, dokud to nenapíšeš :DD

Hmm..

(powergirl , 24. 6. 2012 22:39)

No tak ze začátku nevím vůbec nic, ale i tak vím, že mě to zaujalo! ;) Nepamatuju si, že by mi to něco nějak připomínalo a vůbec nevim co očekávat. Rozhodně si dobře začala a navnadila mě k urputnému (a doufám ne dlouhému) čekání :D
Takže ted ten dotaz: Kdy bude 1. díl????